OD AUTORA

Widzisz, że światło zmienia barwę, kiedy słońce jest tuż nad horyzontem przybiera intensywny żółty kolor, zachodząc wspaniale
maluje niebo w odcieniach czerwieni. Gra światła i kolorów. Gdy weźmie się choć raz aparat do ręki, a jednocześnie lubi otaczający go świat, to stajesz się jego niewolnikiem.
Gdziekolwiek się jest, każde spojrzenie to spojrzenie jak przez wizjer aparatu. Każdą wolną chwilę spędza się w poszukiwaniu nowych tematów do fotografowania. Jako amator nie czuje presji. Nie każde zdjęcie musi być arcydziełem. Fotografowanie jest ogromną przyjemnością przy którym traci się poczucie czasu. Moment narodzin zdjęcia jest chwilą którą się na zawsze pamięta. Dziś kiedy życie jest bardzo intensywne, zatrzymanie się na chwile i podglądanie przyrody, jest drogocennym skarbem.
Fotografuje od wielu lat. Zaczynałem od fotografii czarno białej. Miałem długa przerwę i od 2002 roku wróciłem do fotografowania.
Zdjęcia nie są dziełami sztuki ale są moje. Każdy widzi świat inaczej, ja widzę go w ten sposób. Prezentowane prace są zdjęciami. W Galerii Inne jest parę zdjęć po przeróbkach w programie, są jednak opisane.

Zapraszam do oglądania.

Jacek J. Gnoiński

Wystawy w których uczestniczyłem:

 

Wystawa poplenerowa

Wystawa zbiorowa w roku 2014 w Schronisku pod Dubraszką w Pieninach Małych. Na wystawie wśród prac ośmiu innych fotografików pokazałem swoje cztery zdjęcia.

„Z księgi wiosny – kwiaty”

Moja pierwsza wystawa autorska. Na wystawie pokazywałem 30 zdjęć z kwiatami wiosennymi. Prace prezentowane były w Galerii Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu w roku 2013.

„The Best of Poland” – Polska w obiektywie

Wystawa zbiorowa, która była pokazywana w całej Polsce od września 2010 do października 2011 roku. Przedsięwzięcie możliwe do zrealizowania dzięki pasji i talentom organizacyjnym paru osób , przerosło nawet nasze oczekiwania. Na wystawie prace pokazuje ok. 40 autorów, ok. 180 bardzo różnych tematycznie zdjęć, od ludzkich twarzy, na których wypisane są uczucia i emocje po zapierające dech w piersiach krajobrazy, od małego świata przyrody po monumentalne spojrzenie na architekturę. Zaczęło się wernisażem w Mikołowie, potem wystawa gościła w Warszawie, Olecku, Sosnowcu, Łodzi i Dąbrowie Górniczej, Wrocław, Moszna, Gliwice.

„Szukając światła”

W październiku 2011r w Warszawie w budynku Agory S.A przy ul.Czerkaskiej 8/10 można było oglądać wystawę w której uczestniczyłem jako jeden z sześciu autorów. Tematem wystawy było pokazanie jak światło wpływa na ukazanie szczegółów zdjęć.

Publikacje i konkursy

Zająłem I miejsce w drugiej edycji konkursu fotograficznego „Arboretorium w subiektywie” organiozowanego przez Arboterium Insytutu Dendrologii PAN oraz Studio fotograficzne Fotopluma Marzec 2016

Jeden z trzech równorzędnych laureatów konkursu Digital Foto Video – IDZIE WIOSNA – w czerwcu 2013

Zdjęcia moje były publikowane w miesięczniku Digital Foto Video 2011